Esinejad

Esinejate nimekiri on täiendamisel.

Alar Karis
Eesti Vabariigi President

Alar Karis on lõpetanud Miina Härma Gümnaasiumi ja Eesti Maaülikooli veterinaarina. Seejärel töötas ta Eesti Loomakasvatuse ja Veterinaaria Instituudis ning hiljem Teaduste Akadeemia Eesti Biokeskuses. 1987. aastast on ta teaduskraad parasitoloogias, hiljem on ta teadlasena keskendunud molekulaargeneetikale ja arengubioloogiale. Ta on töötanud mitme ülikooli juures Saksamaal, Suurbritannias ja Hollandis, alates 1999. aastast oli ta Tartu Ülikooli professor. Alar Karise teadustööd on tema aktiivsel teadlasena tegutsemise perioodil olnud Eesti teadlastest rahvusvaheliselt tsiteeritumate hulgas.

Aastatel 2003-2007 oli Karis Eesti Maaülikooli rektor ja aastatel 2007-2012 Tartu Ülikooli rektor. Ta on juhtinud korduvalt Eesti kõrgkoolide juhte koondavat Rektorite Nõukogu.

Alar Karis oli Eesti Vabariigi riigikontrolör aastatel 2013-2018 ning Euroopa keskkonnaaudiitorite töörühma (EUROSAI WGEA) juht 2014-2018.

Ta oli Eesti Rahva Muuseumi direktor 2018-2021.

Erki Savisaar
keskkonnaminister

Erki Savisaar on alates 2021. aasta novembrist Eesti Vabariigi keskkonnaminister. Aastatel 2015-2021 kuulus Riigikogu XIII ja XIV koosseisu. Enne seda töötas ta Tallinna Linnatranspordi ASi IT osakonna juhatajana. Ta on olnud juhtivatel kohtadel IT vallas erinevates organisatsioonides, sealhulgas juhtinud Sisekaitseakadeemia IT osakonda. Erki Savisaar on lõpetanud Tallinna Ülikooli rakendusinformaatika erialal.

Kai Realo
volikogu esinaine
Eesti Tööandjate Keskliit

Kai Realo on aastatepikkuse juhikogemusega erinevatest müügiorganisatsioonidest ning 2018.a. omistati talle Aasta juhi tiitel.

Kai Realo juhib ringmajanduse ettevõtet RagnSells Eesti. Varem juhtis ta ligi kümme aastat Circle K Eestit. Enne seda oli ta samas organisatsioonis Statoili kontseptsioonijuht. Varasemate töökohtade hulka kuuluvad IBM, Elisa Eesti ja mobiiltelefonide jaemüügikett Mäkitorppa.

Ta on Tööandjate Keskliidu volikogu esinaine 2019. aasta veebruarist.

Kai Realo on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusinsenerina ning tal on magistrikraad Tartu Ülikoolist turunduse ja juhtimise valdkonnas.

Taavi Veskimägi
juhatuse esimees
AS Elering

Taavi Veskimägi on alates 2009. aastast Elering AS juhatuse esimees. Ta on kuulunud kahte Riigikogu koosseisu, olles selle aja jooksul nii parlamendifraktsiooni esimees kui Riigikogu aseesimees.
Taavi Veskimägi oli aastatel 2003-2005 EV rahandusminister. Oma karjääri alustas ta riigiametnikuna 1996. aastal Rahandusministeeriumis, kus ta töötas Riigihalduse osakonna juhtajana ja hiljem ministeeriumi nõunikuna.
Taavi Veskimägi on olnud pikaajaline Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu liige ning veab hetkel Keskliidus ka keskkonna ja vastutustundliku ettevõtluse töörühma. Taavi omab kolmanda sektori kogemust eelkõige Eesti Kaitsetööstuse Liidu asutaja ja nõukogu esimehena. Ta on olnud aastate jooksul ka paljude äriühingute nõukogu liige sh hetkel Olympic Entertainment Group AS nõukogu liige.

Heiti Hääl
Alexela kontserni suuromanik ja asutaja
Alexela Group OÜ

Ta kuulub taasiseseisvunud Eesti esimeste eraettevõtlusega alustanute hulka ning tema nime võime seostada Eesti mitmekesiseima tooteportfelliga, energiakontserni Alexela loomise, taastuv- ja jätkusuutlike energiaallikate tootmisprojektide, gaasitanklate jõulise arendamise, tuntud kaubamärgi Tiki Treiler järelhaagiste tootmise ja mitmete muude ettevõtlusvaldkondadega. Heiti poolt juhitud Alexela Logistics on rajanud Läänemere moodsamate tehnoloogiatega varustatud vedelkütuse terminalid Paldiskisse ja Sillamäele. Heitiga seotud ettevõtted on korduvalt pärjatud Kultuurisõbra tiitliga. Muuhulgas kuulub ta ka Eesti Meremuuseumi ja Tallinna Tehnikaülikooli nõukogusse.

Yoko Alender
Riigikogu Keskkonnakomisjoni esimees

Yoko Alender on  Keskkonnakomisjoni esinaine, Riigikogu liige ning RMK nõukogu liige. Varasemalt on ta olnud muuhulgas Tallinna Linnavolikogu liige ja Riigi Kinnisvara nõukogu liige. Samuti omab Yoko Alender magistrikraadi ning mitmekülgset kogemust arhitektuuri valdkonnas.

Foto: Jarek Jõepera

Ando Leppiman
Majandus - ja Kommunikatsiooniministeeriumi kantsler

Kantsler Ando Leppiman juhib ministeeriumi struktuuriüksuste ja ministeeriumi nõunike tööd ning koordineerib ministeeriumi valitsemisalasse kuuluvate valitsusasutuste ja hallatavate riigiasutuste tegevust.

Varasemalt on ta töötanud Eesti Energias ning omab mitmekülgset kogemust erinevates ettevõtluse esindusorganisatsioonides.

Foto: Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium

Agnes Roos
Eesti Energia juhatuse liige

Agnes Roos on Eesti Energia juhatuse liige, kes on varasemalt juhtinud Eesti Energia kontserni äri- ja infotehnoloogia üksust.

Enne Eesti Energiasse asumist töötas ta üle 20 aasta erinevatel ametikohtadel Swedbankis.

Foto: Eesti Energia

Olavi Lepp
Swedbank Eesti pangajuht ja juhatuse esimees

Olavi Lepp on Swedbank Eesti pangajuht ja juhatuse esimees. Ta on töötanud erinevatel positsioonidel Swedbankis üle 20. aasta, juhatuse esimees ja pangajuht 2019. aastast.

Foto: Jake Farra

Alar Saluste
Ragn-Sells AS projektijuht ja juhatuse liige

Alar Saluste on Ragn-Sells AS projektijuht ja juhatuse liige, kelle juhtida on Eesti üks mastaapseimaid ettevõtmisi – OSA-projekt, mille raames uuritakse põlevkivituha väärindamise ja ringlusse suunamise võimalusi.

Alar Salustel on magistrikraad Tartu Ülikoolist keskkonatehnoloogia alal.

Foto:  OSA Service AS

Kaidi Ruusalepp
Investeerimisplatvormi Funderbeam asutaja ja juht ning Eesti Asutajate Seltsi President

Kaidi Ruusalepp on ülemaailmse investeerimisplatvormi Funderbeam asutaja ja juht ning Eesti Asutajate Seltsi President.

Ta on Eesti esimene IT-õiguse jurist ja turvalise digitaalse isikutuvastuse seaduse kaasautor. On juhtinud Nasdaq Tallinn Börsi ja olnud Eesti Väärtpaberikeskuse tegevjuht. Viiendat aastat järjest on ta valitud Euroopa startup- ja riskikapitali maailma 50 mõjukaima naise hulka. 

Foto: Marilin Leenurm

Ants Noot
AS Eesti Gaas juhatuse esimees

Ants Noot on AS Eesti Gaas juhatuse esimees, samuti Eesti Maaülikooli nõukogu esimees ning Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse nõukogu esimees. Ta on töötanud juhtivatel ametikohtadel panganduses, Rahandusministeeriumis, AS-is Hansatee ning Põllumajandusministeeriumis ja tänases Maaeluministeeriumis kantslerina.

Foto: Eesti Gaas